Kostiumy dwuczęściowe

Lato wprawdzie mamy już za sobą, ale nadal możemy pływać na krytych basenach. Jest to doskonałą forma ruchu, która pozwala zadbać o piękną sylwetkę i sprawia, że nie tylko nie straszna będzie nam nadwaga, ale również problemy ze stawami. Panowie na basen wkładają kąpielówki, panie zaś muszą zaopatrzyć się w kostium kąpielowy. Najczęściej wybierane są to dwuczęściowe.
 
Odpowiednio dopasowany do sylwetki
Aby w kostiumie kąpielowym prezentować się dobrze, należy idealnie dobrać go do sylwetki. Panie, które chcą zatuszować wystający brzuszek, mogą postawić na modele, które na wysokości brzucha mają marszczenia. Kobiety hojnie obdarzone przez naturę i mające naprawdę spory biust powinny natomiast unikać ozdobników, marszczeń i błyszczących elementów na wysokości tej części ciała. Właścicielki wyjątkowo długich i szczupłych nóg powinny postawić na kostiumy, których dolna część jest wysoka wycięta. Dzięki temu nogi zostaną pięknie wyeksponowane. Kobiety o nieco bardziej masywnych udach mogą postawić na dół przypominający szorty.
 
Tkanina
W przypadku kostiumów, które mają być użytkowanie na basenie, liczy się przede wszystkim to, aby materiał był odporny na działanie chlory i innych środków chemicznych. W przeciwnym razie naprawdę bardzo szybko pokryje się brzydkimi przetarciami, które zamienić mogą się w dziury. Stąd już prosta droga do konieczności kupna nowego kostiumu kąpielowego. Dobrze byłoby również, gdyby tkanina szybko wysychała. Powinna być dość elastyczna, aby ładnie układała się na ciele, ale jednocześnie nie może zbyt silnie się w nie wpijać.