Kostiumy jednoczęściowe

W sezonie letnim zdecydowana większość z nas wybiera odkryte kąpieliska – wizyty na basenach zostawiamy sobie na lato. Kobiety chowają dwuczęściowe kostiumy i stawiają na te, które składają się z dwóch elementów. Ich wybór jest naprawdę ogromny.
 
Klasyczne bikini
W tym wypadku biustonosz wykonany jest z dwóch fragmentów materiału, które mają kształt trójkątny. Aby dobrze trzymał się na swoim miejscu, wiąże się go na szyi oraz na plecach. Trzeba pamiętać, że taki model nie jest zbyt odpowiedni dla kobiet, które natura hojnie obdarzyła dużym biustem. Klasyczne bikini może bowiem w tym wypadku nie trzymać prawidłowo piersi – mogą one opadać, a nawet wypaść z biustonosza.
 
Bandeau bikini
To specyficzny rodzaj kostiumy, w którym biustonosz przypomina opaskę na włosy. Jest to szeroki pas, który bardzo skutecznie zakrywa cały biust. Trzeba pamiętać, że nie jest to kostium, który zapewni kobiecie seksowny i atrakcyjny wygląd. Może sprawić, że zarówno piersi, jak i talia mogą zlewać się w jedną linię. Z tego powodu po ten rodzaj biustonosza powinny sięgać tylko kobiety, których figura przypomina klepsydrę. Talia jest w niej bowiem bardzo wyraźnie zarysowana.
 
Tankini
To idealne rozwiązanie dla tych kobiet, które nieco wstydzą się swojego ciała. Tankini stanowi połączenie koszulki z dołem, który przypomina szorty. Taki kostium jest świetny dla pań, które mają nieco bardziej obfite kształty. Koszulka doskonale ukryje krągły brzuszek, a szorty poradzą sobie z masywnymi udami, które wiele kobiet chce zamaskować.